Home » Blog » Dubaj buduje vládu založenou na technologii blockchain

Dubaj buduje vládu založenou na technologii blockchain

Smart Dubai je název pro vládní a městskou iniciativu, která si klade za cíl učinit z Dubaje „nejchytřejší a nejšťastnější“ město na světě. Od tohoto týdne bude dokonce vládní platební portál založený na technologii blockchain. Online platební portál DubaiPay bude nyní používat technologii blockchain, aby bylo možno transakce vyřizovat v reálném čase. Tenhle krok směřuje Dubaj k jejich cíli, a sice, aby se jejich vláda stala první kompletně poháněnou vládou blockchainem do roku 2020.

Vláda Dubaje v současnosti pracuje na 20 blockchainem poháněných službách. Město navázalo strategické partnerství s IBM a Consensys, kteří mají iniciativě Smart Dubai napomáhat k dosahování jejich cílů. Mira Sultan Obaid Abdul Rahman, ředitel oddělení chytrých služeb, prohlásil, že město plánuje zvýšit vládní efektivitu tak, že postupně veškeré transakce přesune na blockchain. A oddělení financí pracuje v pozadí tak, aby se tento cíl opravdu podařilo naplnit. Již nyní DubaiPay zvládá transakce ze 27 vládních a 14 nevládních subjektů.

Používání technologie blockchain zároveň výrazně pomůže v monitoringu transakcí v reálném čase. Mira Sultan Obaid Abdul Rahman uvedl, že: „Ve starém systému nebyla žádná možnost sledovat transakce v reálném čase. S blockchainem nám to však nyní bude umožněno, což bezesporu zajistí lepší transparentnost a bezpečnost.“

V den spuštění, 23. Září 2018, řekla Dr. Aisha Bint Butti Bin Bish, ředitelka iniciativy Smart Dubai: „Dubaj bylo dlouho město, které se snažilo být průkopníkem nastupujících avantgardních technologií. Zejména těch technologií, které řadíme do čtvrté průmyslové revoluce. A právě od blockchainu si možná slibujeme úplně nejvíce. Každým rokem si získává více příznivců.“

Kromě vlády se v rámci iniciativy Smart Dubai plánuje také modernizace městské dopravy, bankovních systémů a turismu. Do všech těchto odvětví bude postupně zaváděna technologie blockchain.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *