Home » Blog » Nejlepší světové destinace pro milovníky cestování a Bitcoinu

Nejlepší světové destinace pro milovníky cestování a Bitcoinu

Jste nadšencem pro Bitcoin, který zároveň má rád cestování? V následujícím článku se dozvíte o několika lokalitách po celém světě, kde si můžete při své dovolené užít svobodu platby kryptoměnami takřka na každém kroku. Díky Bitcoinu a dalším kryptoměnám se cestování do určitých destinací stává jednodušším. Cestovatelé přinejmenším nemusí být obtěžováni platebními limity centrálních bank.

ŠVÝCARSKO

Švýcaři nikdy nebyli národem, který by se bál inovací a technologií. Tato země je domovem mnoha kryptoměn a businessů, založených na blockchainu. Někteří představitelé státu se dokonce snaží o to, aby Švýcarsko dostalo status krypto přátelské země. Pomocí Bitcoinu zde můžete platit například za jízdné a užívat si tak bez vyrušování nádherná alpská panoramata.

ANTIGUA A BARBUDA

Tento maličký ostrovní stát v Karibském moři je další z destinací, která se pyšní statusem krypto přátelské lokality. Na začátku letošního roku se zde kontroverzní miliardář, Calvin Avre, rozhodl vybudovat turistický resort za $100 milionů Bitcoin Cash. Zároveň místní vláda schválila zákon, který umožňuje platit veškeré správní poplatky v Bitcoinech. Od minulého roku pak vláda pilně pracuje na posílení zákonů a bezpečnosti v oblasti kryptoměn. Milovníci cestování, bitcoinu a zejména bílých písčitých pláží by neměli váhat!

AMSTERDAM

Letiště Schiphol v Amsterdam bylo vůbec prvním letištěm v Evropě, které instalovalo Bitcoin-mat. V Holandsku se nyní takových automatů na kryptoměny nachází celkem 23. Více než polovina z nich se však nachází právě v Amsterdamu. Nejen, že již tak je tato destinace mezi turisty velmi populární, zároveň je i domovem několika velkých společností, pracujících s kryptoměnami. Možná i díky tomu se již od roku 2014 pracuje na takzvané Bitcoin City Iniciativě. Mnoho městských obchodníků začalo přijímat platby v kryptoměnách a nyní je z Amsterdamu místo, kde se možnosti platby kryptoměnami začínají vyrovnávat možnostem jiných plateb.

MALTA

V současné době by asi nešlo Maltu ze seznamu krypto přátelských destinací vynechat. Tato ostrovní země nyní velmi tvrdě pracuje na tom, aby se stala velkým, celosvětovým centrem pro virtuální měny a blockchain technologii. V zemi byly přijaty pozitivní regulace, týkající se kryptoměn. Již se sem přestěhovali giganti, jako je Binance nebo OKEx.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *