Home » Blog » Studie tvrdí, že obchod s kryptem v roce 2019 vzroste o 50%

Studie tvrdí, že obchod s kryptem v roce 2019 vzroste o 50%

Podle nové studie obchodu s kryptoměnami a současnými vývojovými trendy by měl tento trh v příštím kalendářním roce vzrůst o 50% oproti jeho současnému objemu. Studie se v originále nazývá Crypto Asset Market Coverage Initiation: Trading & Custody. Odhaluje, že trh s kryptoměnami bude růst.

Výzkum v této oblasti ukazuje, že objem obchodu s virtuálními měnami překoná dluhové hospodaření USA v roce 2018. Zároveň má tento trh s virtuálními měnami obsadit přibližně 10% celkového obchodu s akciemi v USA. Nárůst trhu s virtuálními měnami by měl podle této studie zajistit celkovou složenou roční míru růstu o 9% až do roku 2028.

Studie poukazuje mimo jiné také na to, že Bitcoin (BTC) bude klíčovou složkou pro celý trh. Bude tomu tak zejména proto, že se jedná de facto o rezervní měnu pro všechny ostatní kryptoměny. Jen obchod s BTC totiž zahrnuje téměř jednu třetinu celkového obchodu s kryptoměnami. Na druhém místě pak následuje Tether (USDT) s 22% trhu a v závěsu je Ethereum (ETH) s 12% trhu.

Přesto, že se neustále objevují nové virtuální měny, Bitcoin si nadále drží svoji dominanci. Lépe řečeno svoji velkou dominanci neustále ještě posiluje. V posledním týdnu navíc Bitcoin i lehce vzrostl, a to asi o 2%. V zelených číslech se nachází i celkově za poslední kalendářní měsíc. Možná to již může naznačovat příchod tak často předpovídaného brzkého velkého vzestupu.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *