Home » Blog » Malta Spojeným národům: Kryptoměny jsou nevyhnutelnou budoucností peněz

Malta Spojeným národům: Kryptoměny jsou nevyhnutelnou budoucností peněz

Joseph Muscat, premiér Malty, vzkázal Spojeným národům, že kryptoměny jsou nevyhnutelnou budoucností peněz.  Toto prohlášení učinil 27. Září na 73. valné hromadě Spojených národů a znovu tak zdůraznil svou víru v technologii blockchain. Premiér Malty, které se nyní mezi mnohými přezdívá „Blockchain island“ při své řeči celkově vyzdvihoval digitální inovace a jejich regulace. „Blockchain činí z kryptoměn nevyhnutelně budoucnost peněz. Je více transparentní a napomáhá jednoduše rozpoznat dobrý business a špatný business. Ale to není vše. Tyhle nové technologie totiž dokáží mnohem více.“ uvedl Muscat.

Jako součást „Blockchain islandu“ podepsala Maltská vláda dohody a partnerství s rostoucími společnostmi, včetně několika krypto směnáren, aby lidem poskytla průkopnické finanční produkty a služby, v zemi registrované. Již dříve na ostrově začaly působit společnosti Binance a Huobi. Maltu použily jako základnu pro první světovou decentralizovanou tokenizovanou banku. V době, kdy Binance na Maltu vstoupila, je Muscat osobně přivítal a nabídl jim jakoukoliv potřebnou pomoc.

Maltský premiér také zdůrazňoval nutnost regulace této nové technologie. Malta přijala první světovou jurisdikci, která má technologii, dříve existující v právním vakuu, regulovat a usměrňovat. Zároveň předpověděl, že státy se budou muset přesunout ze shromažďování informací o občanech na usměrňování bezpečného prostředí, kde občané mohou věřit zacházení s osobními daty.

Muscat je velkým podporovatelem spojení nových digitálních technologií; blockchainu a kryptoměn. To z něj mezi světovými politiky dělá poměrně „čerstvý vítr“. Většina státních představitelů totiž sice uznává potenciál blockchainu, avšak mnohem hůře už dokáží strávit kryptoměny. Příznivci kryptoměn však vždy tvrdí, že takoví lidé nerozumí minimálně jedné z těchto technologií.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *