Home » Blog » Umělecká výstava ve Francii slaví 10. narozeniny Bitcoinu

Umělecká výstava ve Francii slaví 10. narozeniny Bitcoinu

Skupina umělců z celého světa se tento týden sjela do Francie, kde se konala výstava, oslavující desáté výročí vzniku Bitcoinu. Umělecká výstava s názvem Art(r)evolution se uskutečnila v Paříži od 28. Září do 5. Října. Byla otevřená pro veřejnost, která na ní mohla pozorovat mezinárodní umělce z různých směrů s jejich pracemi na téma Bitcoinu a kryptoměn. Podle webových stránek výstavy mají tato díla ukazovat potenciál kryptoměn skrze symbolismus a ilustrovat genezi této digitální revoluce.

Umělecká výstava nabídla také možnost zakoupit díla, a to za použití několika rozdílných kryptoměn (BTC, ETH, XMR, LTC). Jako motivace pro některé z kupujících byly v několika exponátech ukryty Bitcoiny, které budou posléze připsány šťastným kupujícím.

Organizátor výstavy, francouzský umělec Pascal Boyart uvedl: „Měli jsme nápad zorganizovat výstavu v Paříži, abychom ukázali možnosti využití kryptoměn. Zároveň jsme chtěli propojit mezinárodní umělce, příznivě nakloněné pro kryptoměny. Brian O’Hagen, marketingový manažer sponzora výstavy Coinhouse, dodal: “Francie, skrze Paříž, je skvěle umístěná. Mohla by se tedy stát hlavním městem tohoto nového uměleckého hnutí, které propojuje umění a krypto. Krypto-umění určuje nové směry v tom, jak může umělec ovlivnit své obecenstvo. Příchod kryptoměn není pouze finanční revolucí, ale také kulturní revolucí.“

Mezi umělce, kteří se do výstavy zapojili, patří mimo jiné: Pascal Boyart, Andy Bauch, Coin Artist, Josephine Bellini, Nanu Berks, Bern Mark, Yosh, Saint Phalle Yom, Choq, Youl, nebo Ilies Issiakhem.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *