Home » Blog » Nová mobilní krypto peněženka funguje bez přístupu k internetu

Nová mobilní krypto peněženka funguje bez přístupu k internetu

Společnost goTenna, sídlící v Brooklynu, spustila novou aplikaci TxTenna. Tato krypto peněženka umožňuje uživatelům posílat Bitcoiny bez přístupu k internetu. Díky partnerství se Samourai Wallet tato mobilní aplikace používá bezpečnou a soukromou síť bez cenzury.

goTenna se zaměřuje na uživatelská zařízení, která se dokážou připojovat přímo, vzájemně mezi sebou. Jejich produkty se tedy nemusí spoléhat na žádný z externích faktorů. “TxTenna prokazuje, jak decentralizované sítě mohou zvýšit soukromí uživatelů a odolnost transakcí vůči napadení. Cílem je, aby byl zjednodušen přístup k využití Bitcoinu pro lidi, kteří nemají mobilní data či přístup k WiFi.” Řekl Rich Myers, jeden z inženýrů goTenny, do Bitcoin Magazínu.

Internetové připojení není vždy spolehlivé. V některých oblastech dokonce není možné jej zřídit vůbec. Právě v těchto oblastech bude TxTenna klíčová. Uživatelé si po synchronizaci telefonu s aplikací budou moci obhospodařovat své Bitcoiny přímo mezi dvěma zařízeními, aniž by bylo nutné kontaktovat třetí stranu, kterou zde je poskytovatel internetu.

Nová krypto peněženka, která je již dostupná pro uživatele Androidu, byla goTennou vyvinuta spolu s developery peněženky Samourai Wallet. CEO goTenny zdůvodnil partnerství právě se Samourai Wallet tím, že jejich iniciativa MuleTools byla rozhodujícím prvkem.

Abyste mohli začít s offline transakcemi, budete si muset stáhnout jak Samourai Wallet, tak TxTenna a posléze je spárovat s goTenna mesh zařízením. Jakmile se spárování podaří, můžete posílat Bitcoiny komukoliv po světě a přenášet to na blockchainu.

TxTenna je dalším krůčkem v posilování bezpečí a osamostatňování se od poskytovatelů internetu skrze blockchain. Vloni kryptograf Nick Szabo a inženýr blockchainu Elaine Ou navrhli několik alternativních metod přístupu k blockchainu. TxTenna je nyní funkční a jedna z nich. Nabízí mnohem větší možnosti pro ty, kdo se chtějí vyhnout cenzurovaným systémům a otevírá úplně nové možnosti pro oblasti, kde je méně rozvinutá internetová infrastruktura.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *