Home » Nezařazené » Cena Bitcoinu skočila o $600 a dosáhla měsíčního maxima nad $6,900

Cena Bitcoinu skočila o $600 a dosáhla měsíčního maxima nad $6,900

Bitcoin je podle velikosti tržní kapitalizace bezesporu největší světovou kryptoměnou. O něco posílit své postavení se této kryptoměně podařilo hned z kraje nového týdne. V pondělí cena vzrostla dokonce o 11%. Poprvé za poslední měsíc se tedy Bitcoinu podařilo, dostat se alespoň na chvíli nad částku $6,900.

Ihned kolem 5:00 ráno UTC (světový koordinovaný čas GMT +0) ukázal cenový index na CoinDesku nenadálý skok směrem vzhůru. Během pouhých 60 minut cena Bitcoinu vzrostla o $400. Do 6:45 ráno UTC se poté rozjetá cena dostala až na $6,960. Do takové výše se naposled vyšplhala 6. Září 2018.

Cena se nakonec víceméně ustálila po lehčím poklesu na hodnotě okolo $6,800. Mezitím však v přibližně stejné době zažíval podobné výkyvy dá se říci celý trh s kryptoměnami. Podle dat, která nashromáždila CoinMarkCap, se celková tržní kapitalizace krypta mezi 5:00 a 6:00 UTC posunula o 3% vzhůru. Hodnota tohoto trhu tak nyní činí těsně pod $207 mld.

Když se zaměříme na TOP 10 kryptoměn, podle tržní kapitalizace, dá se říci, že všechny zaznamenaly růst, a sice růst o nejméně 2% až do 8% za posledních 24 hodin. Největší nárůst pak nejspíše podle očekávání zaznamenalo Ethereum, Ripple a Bitcoin.

Za zmínku asi stojí jediná klesající z top 10 kryptoměn. Jedná se od USDT – kryptoměnu postavenou na americkém dolaru. Tuto virtuální měnu spustil startup Tether. Její současný stav je takový, že poklesla o více než 2%. USDT se tak dostala na roční minimum, a sice $0.96.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *