Home » Blog » Binance otevírá fiat-to-crypto směnárnu v Ugandě

Binance otevírá fiat-to-crypto směnárnu v Ugandě

Na počátku tohoto týdne, 15. Října, oznámila Binance spuštění nové fiat-to-crypto směnárny v Ugandě. Největší světová směnárna s kryptoměnami tento tah zdůvodnila tím, že uživatelé ve východoafrické zemi budou mít od tohoto momentu konečně možnost plné verifikace svých účtů. Vklady a výběry místní měny, Ugandského šilinku, začnou od středy.

“Jsme extrémně pyšní na to, že oficiálně spouštíme první fiat-to-crypto směnárnu v Ugandě,” řekl Wei Zhou, šéf finančního oddělení Binance, pro tisk. “Na tento krok jsme se pilně připravovali již od dubna 2018, když jsme poprvé Ugandu a naše lokální partnery navštívili.”. Zhou ještě dodal: “Tohle je pouze první krůček v naší snaze využít technologii blockchain pro podporu udržitelného ekonomického rozvoje v Africe. Zároveň se těšíme, až v blízké době regionu přineseme mnohem více inovací. ”

Směnárna bude zatím poskytovat možnost směnit pouze Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). V následujících měsících však Binance plánuje škálu možností v této směnárně podstatně rozšířit. Uživatelé jsou navíc po dobu prvního měsíce fungování směnárny osvobozeni od všech poplatků. Ugandská pobočka Binance je schopná zpracovat až 1,4 milionu transakcí za sekundu a bude v provozu 24 hodin denně.

Investoři v Africe byli z tahu Binance velmi nadšení. “This is great news!” tweetnul na svém Twitteru například Michael Kimani, Keňský krypto zastánce. “To odstartuje závod mezi africkými zeměmi o to, kdo bude mít dříve ideální prostředí pro obchodování s kryptoměnami proti africkým měnám. Velký pokrok by to pak mohlo znamenat ve vnitro-africkém obchodě, online platbých, investicích, …” napsal také.

Přítomnost Binance by měla podpořit ekonomiku Ugandy, kde pouhých 33% obyvatel používá registrovaná bankovní konta. Ale tohle je přesně místo, kde Bitcon nejspíše bude mít možnost neomezeně vzkvétat. Některé obchody a restaurace v Kampale – hlavním městě Ugandy – nyní již začaly přijímat i platby v Bitcoinech.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *