Home » Blog » HTC Exodus 1 – blockchain phone

HTC Exodus 1 – blockchain phone

Deset let poté, co přišel technologický gigant HTC s prvním Android zařízením nyní přichází s další revoluční novinkou. Od prosince bude v prodeji HTC Exodus 1. Tento telefon funguje na technologii blockchain.

Lite verze tohoto zařízení se již dá objednávat v předprodeji. Ten byl vyhlášen v úterý a zajímavostí je, že telefon musí být zakoupen kryptoměnami. Vlastně jedinou možností jsou Bitcoin nebo Ethereum. Zařízení se kupujícím v předprodeji začnou rozesílat v prosinci. EXODUS 1 je podle tiskové zprávy dostupný zákazníkům z USA, Hong Kongu, Singapuru, Nového Zélandu, Velké Británie a téměř třiceti dalších zemí.

Výkonný ředitel oddělení HTC decentralized, Phil Chen, uvedl v rozhovoru pro CoinDesk, že společnost doufá, že obdrží díky Lite verzi velké množství zpětné vazby od blockchain komunity, aby mohla zařízení dolaďovat snad až k dokonalosti. “Cílem je začít s blockchain komunitou a získat jejich asistenci při tvoření nejbezpečnější mobilní peněženky vůbec. To může zajistit jen kvalitní feedback a testování.“, dodal. HTC zatím však neuvedlo, kdy bude zařízení dostupné i pro širokou veřejnost. Je možné, že se celosvětové vydání plné verze telefonu kvůli vývoji a testování ještě o něco oddálí.

EXODUS 1, jehož myšlenka byla odhalena v květnu na konferenci CoinDesk Consensus, v sobě obsahuje tajnou enklávu. Na ní zařízení uchovává veškerá uživatelská data, která zejména drží v bezpečné vzdálenosti od OS Android. Dále, aby byli chráněni i uživatelé, kteří ztratí svůj telefon nebo zapomenou své klíče, je v telefonu zabudovaný proces „Social Key Recovery“. Uživatelé předem uvedou několik důvěryhodných účtů, na které posléze bude moci obnovení dat zaslat. I v tomto případě se tak budou moci znovu dostat ke svým zdrojům.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *