Home » Blog » Tržní kapitalizace Bitcoinu překročí hodnotu $7 bilionů, tvrdí Winklevoss

Tržní kapitalizace Bitcoinu překročí hodnotu $7 bilionů, tvrdí Winklevoss

V pondělí, 7. ledna, poskytli bratři Winklevossové v rámci diskuze Ask Me Anything na Redditu odpovědi na otázky uživatelů diskusního fóra. Cameron, který je prezidentem jejich společné burzy Gemini a Tyler,  její výkonný ředitel, se podobné diskuze zúčastnili po téměř čtyřech letech.

K cenovému vývoji nejpopulárnější kryptoměny se Tyler Winklevoss vyjádřil slovy: „Naše přesvědčení, které se týká pozitivního vývoje, zůstává nezměněné. Věříme, že Bitcoin je lepší než zlato. Pokud je naše domněnka správná, celková tržní kapitalizace Bitcoinu může časem překročit hodnotu $7 bilionů.“ (V současnosti je přibližně $70 miliard).

K aktuálnímu, už více než rok trvajícímu bear marketu, který má za následek poklesy cen kryptoměn, Tyler uvedl, že na cenový vývoj kryptoměn, speciálně Bitcoinu se je nutné dívat z delšího časového hlediska. Z tohoto pohledu jeho cena roste, což podtrhuje i jeho výzva, aby lidé tuto kryptoměnu drželi i nadále.

Jedním z diskutovaných témat byl i aktuální stav schválení žádosti ohledně Bitcoin ETF. Tu jim má odsouhlasit Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Komise už přitom dvě podání zamítla  — nejprve se tak stalo ještě v březnu 2017 a podruhé v červenci 2018.

Cameron Winklevoss se vyjádřil takto: „Chápeme obavy Komise a tvrdě pracujeme na vyřešení této situace. Vybudovali jsme vlastní tým, který je zaměřený na monitorování trhu s cílem zabránit manipulačním a nekalým praktikám. Taktéž spolupracujeme s Nasdaq na implementaci jejich technologie SMARTS Market Surveillance do struktur naší burzy. Jsme odhodlaní udělat vše, aby se ETF stal realitou!“

V rámci diskuze se otevřelo i téma jejich stablecoinu. Gemini Dollar (GUSD) je pevně navázaný na americký dolar poměrem 1:1. Samotný token jim přitom odsouhlasila i vládní agentura New York State Department of Financial Services (NYDFS). Jeho vznik a účel popsal Cameron Winklevoss takto: „Vytvořením Gemini dolaru jsme přenesli americký dolar na blockchain. Díky tomu může potenciálně posilnit decentralizované aplikace a související kryptografické služby.“

O přesvědčení bratrů Winklevossových, že kryptoměny mají svou budoucnost svědčí i jejich neustálá aktivita. Aktivní jsou nejen na sociálních sítích, ale také v rozvoji jejich výše zmíněné burzy.

Koncem minulého roku získali oprávnění na zařazení jednoho z nejpopulárnějších altcoinů — Litecoin. Ten tak doplnil do té doby dostupné páry pro kryptoměny Bitcoin, Ethereum a Zcash. V prosinci k nim přibyl i Bitcoin ABC (burza ho uvádí pod nálepkou Bitcoin Cash).

Pár dní na to představili také novou mobilní aplikaci pro zařízení s iOS a Android, díky které je možné realizovat nákup a prodej kryptoměn, přijímat a odesílat transakce a jednoduše sledovat svoje portfolio.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *