Home » Blog » Tokenizované akcie nyní ke koupi za Bitcoin a Ethereum

Tokenizované akcie nyní ke koupi za Bitcoin a Ethereum

Běloruský startup Currency.com spustil chráněnou platformu, která umožňuje investorům nakupovat na tradičních trzích s pomocí Bitcoinu a Etherea tokenizované akcie. Obchodovat či investovat s tokenizovanými cennými papíry je nyní možné bez nutnosti převést si krypto na fiat peníze.

Podle oficiální zprávy má být postupně vydáno více než 10 000 cenných papírů, avšak začne se s množstvím okolo 150. Mezi nimi najdeme i populární akcie, jako jsou stříbro, ropa či zemní plyn. Uživatelé platformy budou mít možnost zakoupit tokeny, které budou zrcadlit vývoj akcií podle oficiálních finančních trhů. Cena každé tokenované akcie bude při platbě kryptoměnami stejná, jako běžná tržní cena.

Currency.com je vůbec prvním blockchainovým subjektem, licencovaným Běloruským HTP (High technology park). V této zemi pro toto odvětví vydali i oficiální dekret, nazývající se „O rozvoji digitální ekonomiky“.

Kromě toho, že se startup řídí lokálními právními předpisy, platforma také dodržuje přísné KYC a AML požadavky, chráněné službami společností Elliptic, Chainalysis a Coinfirm. Jinými slovy, k monitorování transakcí bude použit speciální blockchainový software.

Dříve v tomto měsíci ohlásil Bitcoinist, že platforma původem z Estonska, která se jmenuje DX Exchange, by chtěla uživatelům také nabízet obchodování s akciemi obchodních gigantů. Estonská firma by toto ráda umožnila přes Ethereum skrze chytré kontrakty.

Mezitím, ještě v roce 2018, se MAS (Singapore’s Monetary Authority), de facto centrální Singapurská banka, spojila s několika firmami. Mezi tyto firmy se řadí Deloitte, Anquan nebo NASDAQ. Společně mají v plánu vyvíjet řešení pro současnou výměnu a vypořádání tokenizovaných digitálních měn a cenných papírů.

Zdá se, že tokenizace tradičních podílů se stává ve světě poměrně velkým trendem. V podstatě se dá říci, že počet platforem, které toto uživatelům umožňují, roste každým dnem. Co přinese budoucnost však teprve uvidíme…

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *