Home » Blog » Jedna z nejstarších švýcarských bank vstupuje do světa Bitcoinu

Jedna z nejstarších švýcarských bank vstupuje do světa Bitcoinu

Do světa virtuálních měn vstupuje další velká finanční instituce. Třetí největší banka ve Švýcarsku Julius Baer oznámila zahájení úzké spolupráce se společností SEBA Crypto AG (SEBA).

Jak je uvedeno v tiskové zprávě, banka využije platformu SEBA k tomu, aby svým klientům umožnila přístup k digitálním prostředkům. Partnerství bude platné ihned poté, co společnost SEBA obdrží od místního orgánu licenci. Jestli půjde vše podle plánu, spolupráce by měla být zahájena ve druhém čtvrtletí roku 2019.

Jeden z členů představenstva splečnosti Julius Baer uvedl, že jsou ve švýcarské bance přesvědčeni, že digitální aktiva se v budoucnu stanou legitimní a stabilní třídou aktiv.

Banka, která vlastní menšinový podíl ve společnosti SEBA plánuje rozšířit svůj sortiment služeb tak, že by digitální aktiva byla využívána pro uchování finanční prostředků, transakce, ale také pro investice. Po tomto oznámení společnost SEBA navrhne svým akcionářům, aby zvolili Petera Gerlacha do svého představenstva.

Jak bylo uvedeno v září 2018, společnost SEBA získala okolo 100 milionů dolarů, díky vytvoření banky, která poskytuje služby společnostem, které se pohybují v oblasti virtuálních měn, a také investorům. Očekává se, že tento start up bude jako jeden z prvních v oblasti virtuálních měn, který uzavře regulační mezeru mezi konvenčním a digitálním majetkem.

Tento krok vyjadřuje posun postojů bank vůči virtuálním měnám. Začátkem tohoto měsíce se na toto téma vyjádřil také proslulý skeptik a kritik Jamie Dimon, který oznámil, že společnost JPMorgan vydá vlastní měnu JP Coin.

Švýcarská banka měla v minulosti také negativní postoj vůči Bitcoinu a dalším virtuálním měnám. V prosinci roku 2017 tomu napomohly také regulační, technologická a ekonomická rizika. Dalším důvodem byly také podvody jako například ICO (Initial Coin Offering). I navzdory těmto rizikům zůstala společnost pozitivní vůči potenciálu virtuálních měn.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *