Home » Blog » Tržní update: Kryptoměny shledávají čerstvé přírůstky

Tržní update: Kryptoměny shledávají čerstvé přírůstky

Krypto ekonomika zaznamenala za minulý týden růst. Celková tržní kapitalizace se dostala v neděli až na 179 miliard USD, což znamená vzrůst o skoro 61 miliard USD za posledních několik dní v týdnu, kdy kryptoměny nejvíce rostly. Například BTC – Bitcoin core vzrostl jen v neděli o 2,3% a celkově za poslední týden o 25,7%. Nyní se dá 1 BTC směnit za necelých 5 200 USD. Druhé místo co do tržní kapitalizace si stále drží ethereum (ETH) jehož hodnota se pohybuje okolo 167 USD. Ripple, navzdory hodnotě jednoho coinu pouhých 0,35 USD, zaujímá na trhu s kryptoměnami třetí místo. Růst se však v posledním týdnu týkal i takřka většiny dalších kryptoměn.

Na čtvrtém místě v tržní hodnotě je momentálně Bitcoin Cash (BCH), jehož růst byl z hlediska trhu nejmarkantnější. Jen v neděli posílil o 10,6% a za minulý týden celkově o 91%! Hodnota jednoho coinu je nyní přibližně 320 USD a celková tržní hodnota této kryptoměny činí 5,7 miliard USD. S touto virtuální měnou obchodují zejména Lbank, Bitmart, Binance, Fcoin a Hitbtc.

Když se na trh podíváme z globálního hlediska, velká spousta podporovatelů kryptoměn je v současnosti velmi optimistická a věří, že trh je momentálně ve velké fázi akumulace. Velká většina obchodníků si myslí, že ceny Bitcoinu a také ostatních coinů porostou v blízké době ještě mnohem výše. Kryptoanalytik Josh Rager na Twitteru doporučil, že obchodníci by měli velmi zaostřit na sledování 100týdenního a 200týdenního klouzavého průměru.

S tím, jak trh zažil cenové vzrůsty, se samozřejmě opět velmi zvýšil zájem nejen o Bitcoin, ale také o ostatní kryptoměny. Například jen vyhledávání výrazu „Bitcoin“ se na Google za poslední týden zdvojnásobilo. Vše nasvědčuje tomu, že kryptoměny by mohly zaznamenat další velký boom. Jestli se to ve skutečnosti potvrdí, uvidíme v následujících týdnech a měsících.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *