Home » Blog » Bitcoin je nyní jedenáctým největším platidlem světa

Bitcoin je nyní jedenáctým největším platidlem světa

Obchodník a analytik známý jako Rhythm zveřejnil zprávu o tom, že Bitcoin je nyní jedenáctým největším platidlem/peněžní zásobou na světě. Tohle je celkem zajímavý fakt, vzhledem k tomu, že se jedná o teprve 10 let starý projekt, který vznikl anonymně zveřejněným devítistránkovým spisem.

MÉNĚ JE VÍCE, VÍCE JE MÉNĚ

Poptávka po Bitcoinu je matematicky limitována, což přinášelo předpoklad, že se bude využívat zejména jako uchovatel hodnoty, který s časem poroste. Tržní kapitalizace Bitcoinu však již dokázala předrůst národní měny Brazílie, Kanady, Mexika, Austrálie nebo Jižní Korey. V době, kdy vyšla tato zpráva, byla celková hodnota veškerých světových Bitcoinů více než $0.21 bilionů, což je jen velmi těsně pod globální zásobou ruských rublů.

Takže co bude dál? Kolem a kolem je Bitcoin nejsilnější měnou, která kdy byla stvořena, takže se dá očekávat, že svou tržní kapitalizací překoná i další národní měny.

Poté, co bude předstihnut ruský rubl, bude zapotřebí tržní kapitalizaci Bitcoinu takřka zdvojnásobit, aby dostihla zásobu Indie. Indická rupie má nyní v oběhu peníze, v hodnotě okolo $0.4 bilionů. Další v řadě budou Švýcarsko ($0.6 bilionů), Velká Británie($0.7 bilionů) a stříbro ($0.8 bilionů).

ŽÁDNÁ HORA NENÍ NEZDOLATELNÁ

Pokud Bitcoin překoná stříbro, na nějakou dobu by asi zůstal šestou největší peněžní zásobou světa. V té době by cena jednoho Bitcoinu měla být někde okolo $50 000. Dostat se do nejsilnější pětky však bude vyžadovat ohromný skok. Zde se totiž nachází peněžní zásoba USA ($3.3 bilionů), Eurozóny ($3.6 bilionů), Číny ($4.6 bilionů) a Japonska ($4.9 bilionů). První příčka je zřejmě dlouhodobě neohrožená, jelikož, jak asi každý dokáže odhadnout, se jedná o zlato. Tržní kapitalizace zlata se odhaduje na cca $8.4 bilionů.

I když se to může zdát jako pouhá fantazie, některé prognózy se snaží tvrdit, že Bitcoin, skrze několik různých faktorů, může dosáhnout po roce 2028 neuvěřitelné tržní kapitalizace $100 bilionů.

ZNAMENÁ TO OPRAVDU NĚCO?

Pravděpodobně ne. Největším faktorem vůči tržní kapitalizaci je cena Bitcoinu. Když byl Bitcoin na maximu v roce 2017, byl již dokonce desátým nejsilnějším uchovatelem hodnoty. Navíc to přesně nezobrazuje opravdovou cirkulující zásobu, jelikož spousta existujících coinů se navždy ztratila nebo je nepoužitelná. To zase na druhou stranu však zvyšuje jejich vzácnost, která by měla vést k dalším růstům hodnoty.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *